290zł

TEST NA KORONAWIRUSA

ponad 70

doświadczonych diagnostów i biologów molekularnych

do 8000

badań w kierunku koronawirusa na dobę

15 lat

doświadczenia w badaniach genetycznych

Test na koronawirusa Bydgoszcz - gdzie wykonać?

Skala zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Dlatego warto wiedzieć, gdzie w Bydgoszczy szybko wykonać prywatnie test na koronawirusa. W sytuacjach, gdy zaczynamy odczuwać objawy, mogące świadczyć o zakażeniu w sprawny i szybki sposób można poddać się testowi i w ciągu 24 godzin odebrać wyniki. W Bydgoszczy można również wykonać testy wraz z zaświadczeniem w języku angielskim, przydatne do planowanego wyjazdu zagranicznego.

Test na koronawirusa w Bydgoszczy - dla kogo?

W czasach pandemii koronawirusa musiały powstać odpowiednie regulacje prawne, które mają za zadanie hamować transmisję zakażeń zarówno na terenie państw, jak również w trakcie przekraczania granic pomiędzy nimi. Restrykcje te sprawiły, że dostępność do prywatnych testów na koronawirusa zdecydowanie się zwiększyła, aby umożliwić obywatelom komfortowe i bezpieczne funkcjonowanie w społeczeństwie. Prywatny test na koronawirusa w Bydgoszczy mogą wykonać zatem osoby, które:

 • zaobserwowały u siebie objawy chorobowe mogące świadczyć o zarażeniu koronawirusem;
 • zostały skierowane do odbycia turnusu zdrowotnego w ośrodku zdrowia lub sanatorium;
 • wróciły zza granicy i zależy im na skróceniu czasu obowiązkowej kwarantanny;
 • planują wyjazd zagraniczny w celach zarobkowych lub turystycznych;
 • pracują w przedsiębiorstwie, w którym zarząd zdecydował o wykonaniu testów wśród pracowników celem uniknięcia ewentualnej transmisji zakażeń.

Gdzie zrobić prywatnie test na koronawirusa w Bydgoszczy?

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Invicta udostępniło mieszkańcom Bydgoszczy i okolic dogodnie zlokalizowany punkt poboru wymazów do testów na koronawirusa. Niezwykle istotny jest fakt, aby taki punkt być bardzo dobrze skomunikowany ze wszystkimi częściami miasta, aby każda osoba, również ta o ograniczonej mobilności mogła zgłosić się na test. W Bydgoszczy działa punkt pobrań typu go-thru zlokalizowany pod adresem:

Punkt mobilny go-thru w Bydgoszczy

Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 109

Konkretne miejsce poboru wymazu wybiera się w momencie wypełniania formularza online.  W tym samy momencie decyduje się   też o dogodnym  terminie badania oraz przedziale godzinowym, w którym powinno się zgłosić się do punktu medycznego. 

Test rt-PCR Bydgoszcz - na czym polega?

Test rt-PCR wykonywany w Bydgoszczy przez Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Invicta to jeden z rodzajów testów stosowanych obecnie w wykrywaniu koronawirusa. Test rt-PCR (Real Time PCR) to test genowy, molekularny. Charakteryzuje się one zdecydowanie wyższą precyzyjnością niż testy serologiczne i pozwala wykryć zakażenie już na początkowym etapie infekcji. Warto wykonać ten rodzaj testu z uwagi na fakt, iż wykrywa on każdy wariant koronawirusa, również Omikron. Wymaz do testu rt-PCR pobierany jest przez personel medyczny z gardła i nosogardzieli pacjenta, a wyniki badania dostępne są do 24 godzin od wykonania testu.

Koronawirus Bydgoszcz - jak przygotować się do testu?

Wiarygodność testu na koronawirusa dodatkowo podnosi przestrzeganie określonych zaleceń. Warto, aby osoba przygotowująca się do badania na 3 do 4 godzin przed odwiedzeniem punktu poboru wymazu unikała takich czynności, jak:

 • Nie jedz i nie pij 3 godziny przed pobraniem
 • Nie myj zębów
 • Nie używaj płynów do płukania jamy ustnej
 • Nie żuj gumy
 • Nie używaj kropli, maści, aerozoli do nosa
 • Nie czyść nosa
 • Wyjmij ruchome protezy zębów
Przygotowanie do badania - nie pal papierosów
 • Nie pal papierosów przed pobraniem

Zalecane jest także, aby przed przybyciem do punktu pobrań przygotować sobie do zeskanowania kod QR, do którego link zostanie uprzednio przesłany pacjentowi w wiadomości SMS. Usprawni to przebieg badania.

Ile kosztuje test na koronawirusa w Bydgoszczy?

Płatność za test na koronawirusa w Bydgoszczy wykonany w prywatnym zakresie dokonywana jest przez pacjenta podczas internetowego zapisu na pobranie wymazu. Transakcja odbywa się w bezpiecznym, szyfrowanym połączeniu online, a jej wartość przy standardowej usłudze wynosi 290 zł. Pacjent ma także możliwość otrzymania zaświadczenia o wyniku testu w języku angielskim i wówczas opłata za wykonanie testu będzie wynosiła 310 zł.

Jakie informacje zawiera zaświadczenie w języku angielskim o wyniku i jak je odebrać?

Zaświadczenie o wyniku:

 • wydawane jest w języku angielskim jedynie na wzorze MLD INVICTA
 • zawiera następujące dane: imię i nazwisko badanego, datę urodzenia, datę badania, wynik badania
 • zaświadczenie pobrać można przez stronę  medipoint.pl. W tym samym miejscu, gdzie wyniki. Do zalogowanie się do panelu, wymagana jest  data urodzenia oraz nr zlecenia badania (otrzymany w punkcie pobrań lub smsem)
 • zaświadczenie wydawane jest do 48h od momentu pobrania materiału. W przypadku badań wykonywanych we Wrocławiu zaświadczenia wydawane są do 72h.

Jak otrzymać wynik testu na koronawirusa w Bydgoszczy ?

Zaletą testów na koronawirusa wykonywanych za pośrednictwem laboratorium Invicta jest dostęp do wyników analizy bez konieczności wychodzenia z domu. O dostępności wyników pacjent informowany jest natomiast za pośrednictwem wiadomości SMS. Wówczas wystarczy, że zaloguje się on na platformie medipoint.pl i sprawdzi rezultat badania. Wyniki testu na koronawirusa w Bydgoszczy dostępne są zazwyczaj do 24 godzin od pobrania wymazu.

Test na koronawirusa Bydgoszcz - jak się zapisać?

Zapis na test na koronawirusa w Bydgoszczy odbywa się w całości online i nie wymaga wychodzenia z domu, czy nawet kontaktu telefonicznego. Celem zapisania się na konkretny termin i przedział godzinowy należy wejść na stronę link i wypełnić formularz, który rozpoczyna się od ogólnego wywiadu zawierającego pytania o zdrowie i samopoczucie pacjenta. W formularzu należy uzupełnić także dane osobowe, kontaktowe, wybrać stosowane oświadczenia oraz miejsce i termin pobrania wymazu. Na koniec pacjent zostanie przeniesiony do strony płatności za badanie.

Test na koronawirusa w Bydgoszczy - dlaczego warto?

Testy na koronawirusa w Bydgoszczy wykonywane za pośrednictwem laboratorium Invicta to gwarancja najwyższej jakości, dokładności i czułości. Test rt-PCR wykrywa geny typowe dla wszystkich wariantów wirusów (również Omikron) zgromadzonych w międzynarodowej bazie GSAID. Zapewnienie bezpieczeństwa osobom z otoczenia, skrócenie czasu obowiązkowej kwarantanny lub komfortowe podróżowanie za granicę to tylko niektóre z korzyści, dla których warto wykonać test na koronawirusa.

Wykonanie testu na koronawirusa to świadomy wybór osób, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego otoczenia i stanowi wyraz odpowiedzialnej postawy osoby poddającej się badaniu.