290zł

TEST NA KORONAWIRUSA

ponad 70

doświadczonych diagnostów i biologów molekularnych

do 8000

badań w kierunku koronawirusa na dobę

15 lat

doświadczenia w badaniach genetycznych

Test na koronawirusa Gdynia - gdzie wykonać?

Codzienne dane o zachorowalności na koronawirusa w Polsce i na świecie wskazują, że ochrona zdrowia nadal powinna stanowić centrum postawy społecznej każdego człowieka. Najlepszym sposobem na odpowiedzialne podejście do trwającej sytuacji epidemicznej jest wykonywanie w określonych przypadkach prywatnych testów na koronawirusa. Gdzie wykonać test na obecność SARS-CoV-2 w Gdyni? Ile kosztuje test na koronawirusa w Gdyni i gdzie go wykonać?

Test na koronawirusa w Gdyni - dla kogo?

Poza najbardziej oczywistą sytuacją, jaką jest zaobserwowanie u siebie charakterystycznych objawów koronawirusa, testowi na obecność SARS-CoV-2 można się poddać także w innych przypadkach. Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Invicta otworzyło w związku z powyższym punkty pobierające wymazy do testów na koronawirusa w Gdyni przyjmujące na badania pacjentów, którzy:

 

 • chcą skrócić okres obowiązkowej kwarantanny po powrocie zza granicy (zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązującym od 30 marca 2021 roku);
 • pracują w przedsiębiorstwach, w których osoby zarządzające zleciły pracownikom wykonanie testów celem zablokowania transmisji koronawirusa;
 • planują służbowy bądź turystyczny wyjazd za granicę;
 • zostały skierowane na turnus rehabilitacyjny do sanatorium lub ośrodka zdrowia.

Gdzie zrobić prywatnie test na koronawirusa w Gdyni?

Osoby, którym zależy na wykonaniu testu na koronawirusa w Gdyni w prywatnym zakresie, mają do wyboru trzy dogodne lokalizacje rozmieszczone na terenie całego Trójmiasta. Do punktu poboru wymazu najczęściej można się udać w dowolnym dniu tygodnia, jednak zawsze należy uprzednio zapisać się na badanie przez Internet celem ustalenia między innymi przedziału godzinowego, w którym zostanie wykonany test. Lokalizacje, w których można poddać się badaniu na obecność koronawirusa to:

Punkt mobilny go-thru w Gdyni

Gdynia, Szpital im. Św. Wincentego a Paulo (Miejski), plac Kaszubski

Punkt mobilny go-thru w Sopocie przy Ergo Arenie

Sopot, Plac Dwóch Miast

Punkt mobilny go-thru w Gdańsku - Plac Zebrań Ludowych

Gdańsk, ul. Generała Antoniego Giełguda

Test rt-PCR Gdynia - na czym polega?

Metoda rt-PCR (Real Time PCR) oznacza, że test na koronawirusa jest testem molekularnym lub inaczej genetycznym. Badanie to jest zdecydowanie bardziej czułe niż testy serologiczne i potrafią wykazać zakażenie już we wczesnej fazie rozwoju infekcji. Testy molekularne posiadają dodatkowo 100% zgodność z wirusami zebranymi w międzynarodowej bazie GSAID, która jest na bieżąco aktualizowana o najnowsze mutacje. Test ten osiada zdolność do wykrycia każdej mutacji koronawirusa, w tym też wariantu Omikron). Wymaz do wykonania testu na koronawirusa w Gdyni pobierany jest od pacjenta z gardła oraz nosogardzieli, a wyniki badania dostępne są zazwyczaj do 24 godzin od przeprowadzenia testu.

Koronawirus Gdynia - jak przygotować się do testu?

Celem uzyskania możliwie najbardziej wiarygodnych i dokładnych wyników testu na koronawirusa metodą rt-PCR należy w odpowiedni sposób przygotować się do pobrania wymazu. Przede wszystkim chodzi tu o zachowania, których należy unikać na około 3-4 godziny przed planowanym czasem badania. Zaleca się zatem, aby osoba przygotowująca się do testu nie podejmowała we wskazanym czasie takich czynności, jak:

 • Nie jedz i nie pij 3 godziny przed pobraniem
 • Nie myj zębów
 • Nie używaj płynów do płukania jamy ustnej
 • Nie żuj gumy
 • Nie używaj kropli, maści, aerozoli do nosa
 • Nie czyść nosa
 • Wyjmij ruchome protezy zębów
Przygotowanie do badania - nie pal papierosów
 • Nie pal papierosów przed pobraniem

Istotne jest także, aby udając się na test na koronawirusa w Gdyni przygotować kod QR do zeskanowania przez pracownika punktu medycznego, w którym będzie pobierany wymaz. Kod można otworzyć klikając w link przesłany pacjentowi w wiadomości SMS otrzymywanej po wypełnieniu przez niego online formularza zapisu na test.

Ile kosztuje test na koronawirusa w Gdyni?

Prywatne testy na koronawirusa w Gdyni dają osobom zainteresowanym możliwość przebadania się pod kątem zakażenia w dowolnym momencie, bez konieczności przedkładania lekarskiego skierowania na pobranie wymazu. Płatność za test rt-PCR dokonywana jest przez pacjenta online w trakcie zapisu na konkretny termin badania. Koszt testu na koronawirusa w Gdyni wynosi 290 zł. Jeżeli jednak osoba zainteresowana wykonaniem testu będzie chciała otrzymać dodatkowo zaświadczenie w języku angielskim, wówczas całkowita cena badania będzie wynosiła 310 zł. Płatności można dokonać w wygodny i bezpieczny sposób przez Internet.

Jakie informacje zawiera zaświadczenie w języku angielskim o wyniku i jak je odebrać?

Zaświadczenie o wyniku:

 • wydawane jest w języku angielskim jedynie na wzorze MLD INVICTA
 • zawiera następujące dane: imię i nazwisko badanego, datę urodzenia, datę badania, wynik badania
 • zaświadczenie pobrać można przez stronę  medipoint.pl. W tym samym miejscu, gdzie wyniki. Do zalogowanie się do panelu, wymagana jest  data urodzenia oraz nr zlecenia badania (otrzymany w punkcie pobrań lub smsem)
 • zaświadczenie wydawane jest do 48h od momentu pobrania materiału. W przypadku badań wykonywanych we Wrocławiu zaświadczenia wydawane są do 72h.

Jak otrzymać wynik testu na koronawirusa w Gdyni?

Wyniki z przeprowadzonego testu rt-PCR na obecność koronawirusa dostępne są zazwyczaj już po 24 – 36 godzinach od pobrania wymazu. Co ważne, celem zapoznania się w rezultatem badania pacjent nie musi udawać się osobiście do wyznaczonego punktu, a o dostępności wyników informowany jest za pomocą wiadomości SMS. Po otrzymaniu wiadomości wystarczy zalogować się na platformie medipoint.pl i sprawdzić wyniki swojego badania.

Test na koronawirusa Gdynia - jak się zapisać?

Zapis na test na koronawirusa w Gdyni jest bardzo prosty i zabiera zaledwie kilka minut. Celem zapisu na badanie należy wejść na stronę link i wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym pacjent proszony jest o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące jego stanu zdrowia i aktualnego samopoczucia, a także o podanie danych, osobowych oraz kontaktowych. W formularzu znajduje się także miejsce na wybór lokalizacji punktu pobrań, opcjonalne zaznaczenie chęci otrzymania zaświadczenia w języku angielskim oraz złożenie oświadczeń. Formularz kończy przeniesienie pacjenta do płatności. Całość zapisu przebiega sprawnie, bezpiecznie i szybko.

Test na koronawirusa w Gdyni - dlaczego warto?

Wykonanie testu na koronawirusa w Gdyni jest najprostszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa sobie i osobom ze swojego otoczenia, a także na zahamowanie rozprzestrzeniania się ewentualnego zakażenia. Dodatkowo pacjent może skrócić swój czas kwarantanny bądź bez obaw wyjechać za granicę. Dodatkowo test rt-PCR gwarantuje wykrycie wszystkich wariantów koronawirusa bez względu na etap rozwoju infekcji.

Wykonanie testu na koronawirusa to świadomy wybór osób, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego otoczenia i stanowi wyraz odpowiedzialnej postawy osoby poddającej się badaniu.