290zł

TEST NA KORONAWIRUSA

ponad 70

doświadczonych diagnostów i biologów molekularnych

do 8000

badań w kierunku koronawirusa na dobę

15 lat

doświadczenia w badaniach genetycznych

Test na koronawirusa Poznań - gdzie wykonać?

Testy na koronawirusa wykonywane w prywatnym zakresie stają się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim rośnie świadomość społeczna w kontekście odpowiedzialności za zdrowie swoje, swoich najbliższych, ale także wszystkich tych, których spotykamy na swojej drodze każdego dnia. Poza tym osoby, które chcą komfortowo i bezpiecznie podróżować w kraju i poza granicami również poszukują miejsc, w których będą mogły wykonać badanie i otrzymać zaświadczenie. Zatem gdzie wykonać test na koronawirusa w Poznaniu?

Test na koronawirusa w Poznaniu - dla kogo?

Poddanie się testowi na koronawirusa z własnej inicjatywy może być podyktowane wieloma, różnymi motywacjami. Bez względu na ich podłoże Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Invicta udostępniło mieszkańcom Poznania i okolic intuicyjny i szybki sposób na wykonanie testu na koronawirusa. Z usługi tej mogą skorzystać między innymi osoby, które:

 • zauważyły u siebie symptomy charakterystyczne dla zakażenia koronawirusem (kaszel, gorączka, bóle mięśniowe, utrata węchu i smaku);
 • planują wyjazd za granicę w celach zarobkowych lub prywatnych;
 • chciałyby dzięki negatywnemu wynikowi testu skrócić obowiązkowy czas przebywania na kwarantannie po powrocie zza granicy;
 • zostały skierowane na test przez pracodawcę;
 • zamierzają wyjechać do ośrodka zdrowia lub sanatorium.

Gdzie zrobić prywatnie test na koronawirusa w Poznaniu?

Poznań to duże i dobrze skomunikowane miasto. Ważne zatem, aby wykorzystując te aspekty udostępnić pacjentom punkt poboru wymazów do testów na koronawirusa w możliwie najbardziej optymalnej lokalizacji. Jest to ważne ze względu na wszystkie osoby chcące wykonać test, ale przede wszystkim ze względu na te o ograniczonej mobilności, kobiety w ciąży, czy pacjentów odczuwających bardzo silne objawy zakażenia. Test na koronawirusa w Poznaniu można zatem wykonać w poniższej lokalizacji:

Punkt mobilny go-thru
w Poznaniu

Poznań, ul. Obornicka 227

Test rt-PCR Poznań - na czym polega?

Testy na koronawirusa w Poznaniu wykonywane przez Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Invicta, przeprowadzane są metodą rt-PCR (Real Time PCR). Analizy te zaliczane są zatem do testów molekularnych, genetycznych. Powodem, dla którego warto wykonać właśnie ten rodzaj testu, jest bardzo wysoka czułość i zdolność do wykrycia każdego wariantu koronawirusa (również wariantu Omikron) na dowolnym etapie infekcji. Testy rt-PCR wykrywają geny typowe dla wirusów zgromadzonych w międzynarodowej bazie GSAID.

Koronawirus Poznań - jak przygotować się do testu?

Testy na koronawirusa wykonywane metodą rt-PCR są niezwykle precyzyjne. Warto jednak z perspektywy osoby badanej stosować się do określonych zaleceń mających na celu zadbanie o brak czynników mogących zakłócić wynik przeprowadzonego testu. Należą do nich przede wszystkim:

 • Nie jedz i nie pij 3 godziny przed pobraniem
 • Nie myj zębów
 • Nie używaj płynów do płukania jamy ustnej
 • Nie żuj gumy
 • Nie używaj kropli, maści, aerozoli do nosa
 • Nie czyść nosa
 • Wyjmij ruchome protezy zębów
Przygotowanie do badania - nie pal papierosów
 • Nie pal papierosów przed pobraniem

Każdej z powyższych czynności warto unikać na 3 do 4 godzin przed planowanym oddaniem wymazu do badania. Ma to zapobiec zmianom flory bakteryjnej w gardle i nosogardzieli, z których pobierany jest wymaz.

Ile kosztuje test na koronawirusa w Poznaniu?

Wykonanie testu na koronawirusa w prywatnym zakresie wiąże się z określonymi opłatami. W przypadku testów rt-PCR oferowanych przez laboratorium Invicta standardowa usługa przeprowadzenia badania kosztuje 290 zł, natomiast w przypadku wyrażonej przez pacjenta chęci otrzymania zaświadczenia w języku angielskim, należy przygotować się na koszt 310 zł. Płatności dokonuje się online podczas zapisu na test.

Jakie informacje zawiera zaświadczenie w języku angielskim o wyniku i jak je odebrać?

Zaświadczenie o wyniku:

 • wydawane jest w języku angielskim jedynie na wzorze MLD INVICTA
 • zawiera następujące dane: imię i nazwisko badanego, datę urodzenia, datę badania, wynik badania
 • zaświadczenie pobrać można przez stronę  medipoint.pl. W tym samym miejscu, gdzie wyniki. Do zalogowanie się do panelu, wymagana jest  data urodzenia oraz nr zlecenia badania (otrzymany w punkcie pobrań lub smsem)
 • zaświadczenie wydawane jest do 48h od momentu pobrania materiału. W przypadku badań wykonywanych we Wrocławiu zaświadczenia wydawane są do 72h.

Jak otrzymać wynik testu na koronawirusa w Poznaniu?

O dostępności wyników testu na koronawirusa pacjent informowany jest za pomocą wiadomości SMS w ciągu 24 do 36 godzin od pobrania od niego wymazu do badania. Wówczas, aby zapoznać się ze swoimi wynikami powinien on zalogować się na platformie medipoint.pl. Jest bezpieczne połączenie gwarantujące poufność danych. Dostęp do wyników testu jest zatem szybki, intuicyjny i nie wymaga wychodzenia z domu.

Test na koronawirusa Poznań - jak się zapisać?

W podobnie dogodny dla osoby zainteresowanej wykonaniem testu przebiega sam zapis na badanie. Celem zarezerwowania dogodnego terminu na poddanie się testowi na koronawirusa w Poznaniu wystarczy wejść na stronę link i wypełnić znajdujący się na niej formularz zapisu. Osoba zainteresowana wykonaniem badania poproszona zostanie o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących jej stanu zdrowia, uzupełnienie danych osobowych i kontaktowych, a także zaznaczenie niezbędnych oświadczeń. W formularzu znajdują się także miejsca na wybór lokalizacji i terminu badania, opcjonalnie chęci otrzymania FV oraz zaświadczenia w języku angielskim.

Test na koronawirusa w Poznaniu - dlaczego warto?

Poddanie się testowi na koronawirusa w prywatnym zakresie świadczy o odpowiedzialnej postawie pacjenta i jego trosce o zdrowie własne i innych osób, z którymi dzieli przestrzeń. Testy na koronawirusa w Poznaniu wykonywane przez doświadczonych diagnostów i biologów molekularnych pozwalają uzyskać precyzyjne, wiarygodne wyniki w niedługim czasie od pobrania wymazu. Szybka i intuicyjna procedura zapisu na test oraz możliwość sprawdzenia wyników bez wychodzenia z domu to kolejne z korzyści, dla których warto poddać się badaniu.

Wykonanie testu na koronawirusa to świadomy wybór osób, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego otoczenia i stanowi wyraz odpowiedzialnej postawy osoby poddającej się badaniu.