290zł

TEST NA KORONAWIRUSA

ponad 70

doświadczonych diagnostów i biologów molekularnych

do 8000

badań w kierunku koronawirusa na dobę

15 lat

doświadczenia w badaniach genetycznych

Test na koronawirusa Sopot - gdzie wykonać?

Wykonanie testu na koronawirusa nie zawsze musi wiązać się z odczuwaniem przez pacjenta objawów zakażenia i otrzymaniem przez niego w związku z powyższym skierowania lekarskiego na badanie. Test na koronawirusa to także obecnie konieczność w przypadku planowania wyjazdów bądź odpowiedzialnym zarządzaniu przedsiębiorstwem, w którym może dojść do transmisji zakażeń. Gdzie prywatnie wykonać test na koronawirusa w Sopocie? Jak się do niego przygotować i ile kosztuje badanie?

Test na koronawirusa w Sopocie - dla kogo?

Z prywatnych badań w kierunku wykrycia koronawirusa mogą skorzystać wszyscy, którym zależy na odpowiedzialnym przebywaniu wśród innych osób, a także na wypełnieniu nałożonych na nie obowiązków. Test na koronawirusa w Sopocie mogą zatem wykonać między innymi te osoby, które:

 

 • planują wyjazd zagraniczny w celach zarobkowych lub prywatnych i są zobowiązane przedłożyć zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa;
 • są pracownikami skierowanymi na testy przez pracodawcę;
 • zostały zakwalifikowane do leczenia lub rehabilitacji w ośrodkach zdrowia bądź sanatoriach;
 • chcą skrócić obowiązkowy czas kwarantanny po powrocie do kraju zza granicy.

Gdzie zrobić prywatnie test na koronawirusa w Sopocie?

Dogodna lokalizacja punktu poboru wymazów, szczególnie w przypadku osób, które odczuwają objawy potencjalnego zakażenia koronawirusem, jest niezwykle istotna. Z tego względu osoby, które chciałaby wykonać test na koronawirusa w Sopocie za pośrednictwem Medycznego Laboratorium Diagnostycznego Invicta, mogą skorzystać w tym celu z usług trzech punktów medycznych zlokalizowanych na terenie całego Trójmiasta:

Punkt mobilny go-thru w Sopocie przy Ergo Arenie

Sopot, Plac Dwóch Miast

Punkt mobilny go-thru w Gdańsku - Plac Zebrań Ludowych

Gdańsk, ul. Generała Antoniego Giełguda

Punkt mobilny go-thru w Gdyni

Gdynia, Szpital im. Św. Wincentego a Paulo (Miejski), plac Kaszubski

Test rt-PCR Sopot- na czym polega?

Przeprowadzane obecnie testy na koronawirusa można podzielić na dwie główne grupy, do których należą testy serologiczne oraz testy molekularne, zwane inaczej genetycznymi. Test rt-PCR to test molekularny charakteryzujący się bardzo wysoką czułością i zdolnością do wykrywania wszystkich wariantów koronawirusa, w tym Omikron bez względu na fazę, w której znajduje się infekcja. Testy rt-PCR, które można wykonać w Sopocie wykonywane są na podstawie wymazu pobranego z gardła i nosogardzieli pacjenta. Wyniki badania można natomiast sprawdzić najczęściej do 24 godzin po pobraniu materiału bez konieczności wychodzenia z domu. 

Koronawirus Sopot - jak przygotować się do testu?

Pomimo tego, że pobranie wymazu do testu na koronawirusa trwa chwilę i nie jest inwazyjne, to istnieją określone rekomendacje, do których należy się stosować przed badaniem, aby wyniki były możliwie najbardziej wiarygodne. Kilka godzin przed planowanym oddaniem wymazu zaleca się zatem unikać:

 • Nie jedz i nie pij 3 godziny przed pobraniem
 • Nie myj zębów
 • Nie używaj płynów do płukania jamy ustnej
 • Nie żuj gumy
 • Nie używaj kropli, maści, aerozoli do nosa
 • Nie czyść nosa
 • Wyjmij ruchome protezy zębów
Przygotowanie do badania - nie pal papierosów
 • Nie pal papierosów przed pobraniem

Dodatkowo by usprawnić przebieg badania warto mieć przygotowany kod QR, który po zeskanowaniu przez pracownika punktu pobrań potwierdzi zapis na badanie. Kod będzie dostępny pod linkiem przesłanym do pacjenta we wiadomości SMS.

Ile kosztuje test na koronawirusa w Sopocie?

Test rt-PCR na koronawirusa w Sopocie, który został wykonany prywatnie podlega określonej opłacie, która uiszcza się online podczas zapisu na badanie. Test to koszt 290 zł, natomiast w przypadku chęci otrzymania zaświadczenia o jego wykonaniu w języku angielskim należy się przygotować na dodatkową kwotę 20 zł. Płatności za badania odbywają się za pomocą bezpiecznych transakcji przez Internet.

Jakie informacje zawiera zaświadczenie w języku angielskim o wyniku i jak je odebrać?

Zaświadczenie o wyniku:

 • wydawane jest w języku angielskim jedynie na wzorze MLD INVICTA
 • zawiera następujące dane: imię i nazwisko badanego, datę urodzenia, datę badania, wynik badania
 • zaświadczenie pobrać można przez stronę  medipoint.pl. W tym samym miejscu, gdzie wyniki. Do zalogowanie się do panelu, wymagana jest  data urodzenia oraz nr zlecenia badania (otrzymany w punkcie pobrań lub smsem)
 • zaświadczenie wydawane jest do 48h od momentu pobrania materiału. W przypadku badań wykonywanych we Wrocławiu zaświadczenia wydawane są do 72h.

Jak otrzymać wynik testu na koronawirusa w Sopocie?

Informacja o dostępności wyników przeprowadzonego testu na koronawirusa przekazywana jest pacjentowi za pośrednictwem wiadomości SMS. Wówczas, aby zapoznać się z rezultatami badania powinien on zalogować się na platformie medipoint.pl. Dostęp do wyników jest więc szybki i niewymagający od pacjenta wychodzenia z domu. Zazwyczaj na wyniki testu na koronawirusa w Sopocie trzeba poczekać od 24 do 36 godzin.

Test na koronawirusa Sopot- jak się zapisać?

Zapis online na test rt-PCR na koronawirusa pozwala nie tylko zagwarantować sobie miejsce i czas wykonania badania, ale także usprawnia prace punktu medycznego. Celem dokonania zapisu na badanie w Sopocie należy wejść na stronę link i wypełnić formularz, który zawiera pytania o stan zdrowia i aktualne samopoczucie, prośbę o podanie danych osobowych, adresowych oraz kontaktowych, a także oświadczenia pacjenta. Dodatkowo na etapie zapisu dokonuje się wyboru miejsca wykonania badania oraz opcjonalnie wyraża się chęć otrzymania zaświadczenia w języku angielskim. Kolejny krok to przejście do płatności za wykonanie testu.

Test na koronawirusa w Sopocie - dlaczego warto?

Wykonanie testu na koronawirusa w prywatnym zakresie niesie ze sobą wiele korzyści dla osoby badanej oraz jej otoczenia. Poza najbardziej oczywistym potwierdzeniem bądź wykluczeniem rozwijającej się infekcji w przypadku wystąpienia jej objawów, warto zwrócić uwagę na:

 • możliwość skrócenia okresu obowiązkowej kwarantanny;
 • komfortowe i odpowiedzialne podróżowanie poza granice kraju;
 • zahamowanie ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa w miejscu pracy;
 • ochronę członków rodziny narażonych na ciężki przebieg choroby i jej powikłania.

Wykonanie testu na koronawirusa to świadomy wybór osób, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego otoczenia i stanowi wyraz odpowiedzialnej postawy osoby poddającej się badaniu.