290zł

TEST NA KORONAWIRUSA

ponad 70

doświadczonych diagnostów i biologów molekularnych

do 8000

badań w kierunku koronawirusa na dobę

15 lat

doświadczenia w badaniach genetycznych

Test na koronawirusa Wrocław - gdzie wykonać?

Testy na koronawirusa to przy ponownie rosnącej liczbie zakażeń wciąż niezwykle istotny temat. Warto zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się na wykonanie badania w prywatnym zakresie, co może świadczyć nie tylko o chęci sprostania prawnym wymaganiom na przykład przy przekraczaniu granicy państwa, ale także o rosnącej odpowiedzialności społecznej. Gdzie wykonać test na koronawirusa we Wrocławiu? Ile kosztuje badanie i jak się na nie zapisać?

Test na koronawirusa we Wrocławiu - dla kogo?

Motywacji do wykonania prywatnie testu na koronawirusa wbrew pozorom może być wiele. Mając na uwadze zwiększenie dostępności badań dla mieszkańców Wrocławia, Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Invicta otworzyło na terenie miasta punkt poboru wymazów do testów w kierunku obecności koronawirusa. Po uprzednim zapisie internetowym, na badanie mogą zgłosić się osoby, które:

 • chciałyby wyjechać za granicę w celach zarobkowych bądź turystycznych i potrzebują w tym celu zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa;
 • muszą odbyć obowiązkową kwarantannę po powrocie zza granicy i chciałyby skrócić jej standardowy okres;
 • odczuwają objawy chorobowe, które mogą świadczyć o rozwijającej się infekcji (m.in. kaszel, podwyższona temperatura, utrata smaku i węchu);
 • zostały skierowane na wykonanie testu przez pracodawcę;
 • przygotowują się do wyjazdu na turnusy zdrowotne lub rehabilitacyjne.

Gdzie zrobić prywatnie test na koronawirusa we Wrocławiu?

Celem wykonania wymazu na test na koronawirusa we Wrocławiu należy udać się do punktu medycznego po uprzednim zapisie online. Pacjent wybiera wówczas termin oraz zakres godzin, w których zostanie od niego pobrany materiał do badania. Test na koronawirusa na terenie Wrocławia można wykonać w poniższej lokalizacji:

Punkt mobilny go-thru we Wrocławiu

Wrocław, ul. Grabiszyńska 186/1

Test rt-PCR Wrocław - na czym polega?

Test na koronawirusa we Wrocławiu wykonywany we wrocławskim Medycznym Laboratorium Diagnostycznym Invicta, to test wykorzystujący metodę rt-PCR (Real Time PCR). Oznacza to, że analiza ma charakter molekularny lub inaczej genetyczny. Testy te charakteryzują się bardzo wysoką czułością i dają możliwość wykrycia zakażenia koronawirusem na każdym, nawet wczesnym etapie rozwoju infekcji. Co niezwykle ważne, test molekularny obejmuje geny typowe dla wirusów zawartych w międzynarodowej bazie GSAID, w tym Omikrona. Podczas wizyty w punkcie pobrań członek personelu medycznego pozyskuje wymaz z gardła i nosogardzieli pacjenta, a specjalny zestaw pobraniowy dezaktywuje ewentualnego wirusa w próbce.

Koronawirus Wrocław - jak przygotować się do testu?

Osoby zainteresowane wykonaniem testu na koronawirusa powinny zadbać o pewne aspekty mające znaczenie dla wiarygodności wyników analizy. Chodzi tu o konkretne czynności, których należy unikać na 3-4 godziny przed planowanym wymazem. Należą do nich przede wszystkim spożywanie posiłków, żucie gumy do żucia, szczotkowanie zębów oraz płukanie jamy ustnej płynem antybakteryjnym, a także palenie tytoniu, czy żucie pastylek zawierających nikotynę. 

 • Nie jedz i nie pij 3 godziny przed pobraniem
 • Nie myj zębów
 • Nie używaj płynów do płukania jamy ustnej
 • Nie żuj gumy
 • Nie używaj kropli, maści, aerozoli do nosa
 • Nie czyść nosa
 • Wyjmij ruchome protezy zębów
Przygotowanie do badania - nie pal papierosów
 • Nie pal papierosów przed pobraniem

Przed przybyciem do punktu pobrań warto także pobrać kod QR z otrzymanej uprzednio wiadomości SMS i przekazać go do zeskanowania pracownikowi punktu.

Ile kosztuje test na koronawirusa we Wrocławiu?

Test rt-PCR, który można wykonać we Wrocławiu kosztuje 290 zł. Płatności dokonuje się na ostatnim etapie zapisu na badanie za pomocą bezpiecznych płatności online. Istnieje także możliwość otrzymania zaświadczenia o wykonanym teście i jego wynikach w języku angielskim. Wówczas płatność za badanie będzie wynosiła 310 zł.

Jakie informacje zawiera zaświadczenie w języku angielskim o wyniku i jak je odebrać?

Zaświadczenie o wyniku:

 • wydawane jest w języku angielskim jedynie na wzorze MLD INVICTA
 • zawiera następujące dane: imię i nazwisko badanego, datę urodzenia, datę badania, wynik badania
 • zaświadczenie pobrać można przez stronę  medipoint.pl. W tym samym miejscu, gdzie wyniki. Do zalogowanie się do panelu, wymagana jest  data urodzenia oraz nr zlecenia badania (otrzymany w punkcie pobrań lub smsem)
 • zaświadczenie wydawane jest do 48h od momentu pobrania materiału. W przypadku badań wykonywanych we Wrocławiu zaświadczenia wydawane są do 72h.

Jak otrzymać wynik testu na koronawirusa we Wrocławiu?

Wyniki testu na koronawirusa wykonanego we Wrocławiu dostępne są zazwyczaj od 36 do 56 godzin od pobrania wymazu do badania. O dostępności wyników pacjent informowany jest za pomocą wiadomości SMS. Wówczas wystarczy, że zaloguje się on na platformie medipoint.pl, za pomocą której będzie mógł poznać wyniki testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 bez konieczności wychodzenia z domu.

Test na koronawirusa Wrocław - jak się zapisać?

Zapis na test na koronawirusa we Wrocławiu jest niezwykle intuicyjny i zajmuje zaledwie kilka minut. Celem zarezerwowania terminu i godziny pobrania wymazu należy wejść na stronę link i wypełnić formularz zapisu, który rozpoczynają pytania o aktualny stan zdrowia pacjenta. Następnie należy uzupełnić dane osobowe i kontaktowe, wybrać miejsce, termin i godzinę badania, opcjonalnie wybrać chęć otrzymania zaświadczenia w języku angielskim oraz zaznaczyć stosowne oświadczenia. Zapis kończy przeniesienie do strony płatności.

Test na koronawirusa we Wrocławiu - dlaczego warto?

Poddanie się testowi na koronawirusa w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym Invicta we Wrocławiu pozwala skorzystać z niezwykle precyzyjnej analizy, wykrywającej każdy wariant wirusa. Punkt pobrania wymazu to tak zwany punkt go-thru, co gwarantuje sprawną i szybką obsługę pacjentów. Zapis i dostęp do wyników przez Internet dodatkowo ułatwiają całą procedurę.

 

Wykonanie testu na koronawirusa to świadomy wybór osób, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego otoczenia i stanowi wyraz odpowiedzialnej postawy osoby poddającej się badaniu.