Medyczne Laboratorium Diagnostyczne INVICTA swoją ofertę rozszerzyło o możliwość wykonania testu serologicznego na przeciwciała w klasie IgM i IgG. Badanie wykonywane jest metodą ilościową, która określa dokładne stężenie przeciwciał w badanej  próbce. To jedyny taki test na rynku, który dostarcza najdokładniejszy wynik przeciwciał przeciwko SARS CoV-2.

Test wykrywa dojrzałe przeciwciała neutralizujące, dające odporność immunologiczną poprzez uniemożliwienie wirusowi wniknięcie do komórek i replikację.

– Dzięki zastosowaniu w jednej metodyce obu antygenów dajemy czytelny i spójny wynik, a swoistość testu określona jest na poziomie 100%. Dzięki czemu nie uzyskujemy wyników niejednoznacznych (wszystkie uzyskane wyniki są sklasyfikowane jako dodatnie bądź ujemne). Wysoka automatyzacja naszych procesów diagnostycznych powoduje, że jesteśmy w  stanie wykonać nawet 180 testów/h. Badanie można wykonać w naszych Klinikach INVICTA – informuje Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy  INVICTA.

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne INVICTA ofertuje powyższy test w cenie 150zł, a wynik dostępny jest już po 24 h, na platformie medipiont.pl.

Kiedy wykonać test serologiczny?

Test serologiczny jest szczególnie przeznaczony dla osób, które:

  • nie chorowały na COVID-19 ale chcą sprawdzić czy miały kontakt z wirusem i wytworzyły przeciwciała,
  • przeszły zakażenie i wykonują badanie w celu określenia poziomu przeciwciał /kwalifikacja do wykonania szczepienia,
  • są po drugiej dawce szczepionki i chcą sprawdzić odpowiedź immunologiczną (czy/w jakiej ilości organizm wytworzył przeciwciała).

– Rekomendujemy, aby ozdrowieńcy oraz osoby, które podejrzewają, że mogły przejść zakażenie, wykonały test serologiczny po min. 4 tygodniach od kontaktu z wirusem. Osoby, które mają już za sobą drugą dawkę szczepionki i chcą sprawdzić swoją reakcję immunologiczną, mogą wykonać test po  min. 3-4 tygodniach – wyjaśnia Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy  INVICTA.

Dodatni wynik badania może świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości, ujemny zaś informuje, że organizm nie wytworzył przeciwciał. Należy jednak pamiętać, że ujemny wynik nie wyklucza infekcji SARS-CoV-2.